فیروزه کویریکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

 بیمارستان شهرستان انار تکمیل و افتتاح می شود - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه بیمارستان انار متأسفانه امسال صفر شده بود که در دیدار با پوراصغری معاون سازمان برنامه و بودجه و مطرح کردن این موضوع، با تقریبا ۲۰ میلیارد تومان اختصاص بودجه در اولویت قرار گرفت و بر اساس قول مساعد پوراصغری، سال ۱۴۰۰ بیمارستان انار را افتتاح خواهیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر، حجت الاسلام حسین جلالی در خصوص جلسه روز دوشنبه ۲۸ مهرماه ۹۸ به اتفاق دکتر مظفری معاون توسعه و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با پوراصغری معاون نوبخت در سازمان برنامه و بودجه کشور در تهران اظهار کرد: در این جلسه مباحث مربوط به بهداشت و درمان شهرستان های رفسنجان و انار مطرح شد که در ابتدا خواهان تکمیل بیمارستان انار با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی آن، شدیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بودجه بیمارستان انار متأسفانه امسال صفر شده بود که با تقریبا ۲۰ میلیارد تومان اختصاص بودجه در اولویت قرار گرفت و بر اساس قول مساعد پوراصغری، سال ۱۴۰۰ بیمارستان انار را افتتاح خواهیم.

وی ادامه داد: در خصوص حقوق معوقه بازنشستگان مباحثی مطرح شد که اعلام شد پرداخت می شود، همچنین نسبت به پرداخت حق الزحمه پرسنل بخش کرونایی که در آن تبعیض و ابهام وجود داشت، قرار شد حق الزحمه بخش های کرونایی پرداخت شود.

حجت الاسلام جلالی افزود: نسبت به توسعه بیمارستان رفسنجان و تجهیزات آن هم مسائل مهمی مطرح شد که قرار شد این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به این مطلب که آماری مبنی بر خالی بودن نیمی از تخت های بیمارستان های کرمان در اختیار پوراصغری بود که بر اساس آن عنوان کرد «چرا هنوز دنبال توسعه بیمارستان هستید»، گفت: آمار مربوط به سال ۹۸ بود اما ما اعلام کردیم که الان وضعیت کرونا شدت بیشتری پیدا کرده و وضعیت شهرستان ما قرمز است و تخت های فعلی جوابگو نیست مجبویم بیمارستان صحرایی برپا کنیم.

حجت الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: نسبت به اختصاص بودجه برای جبران تخت های بیمارستان مطالبه گری کردیم و خواستار تخصیص بودجه برای به بیمارستان جدیدالتأسیس و توسعه و تجهیزات بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) شدیم که امیدواریم این مسائل مهم محقق شود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر