فیروزه کویریکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

پای مرغ گرانتر از نرخ مصوب مرغ شد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

در حالی که حداکثر نرخ مصوب مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است با افزایش قیمت مرغ و از طرفی افزایش تقاضا برای خرید پای آن، قیمت هر کیلوگرم از آن به ۲۷۷۰۰ تومان افزایش یافته که حتی بالاتر از نرخ مصوب خود مرغ است.
دراین راستا وزیر کشاورزی: بازار مرغ را از دست دلالان خارج کردیم
به شدت برای تامین نهاده‎ها تلاش می‎کنیم.از امروز مرغ گرم در فروشگاه‌‎های زنجیره‎ای هم توزیع می‎شود، استارتاپ‎های بزرگ هم برای رساندن مرغ به دست مردم وارد شده‎اند.
قیمت مرغ تا پایان هفته در کانال ۲۳ هزار تومان
معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان با اشاره به اینکه قیمت گوشت مرغ اکنون در استان کرمان هر کیلو ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان است، تصریح کرد: قیمت گوشت مرغ در استان کرمان فردا کمتر از ۲۶ هزار تومان خواهد بود و پیش‌بینی می‌کنیم قیمت گوشت مرغ در استان کرمان تا پایان هفته به کانال ۲۳ هزار تومان وارد شود.
خسروی با تاکید بر آنکه رفتار مدرن اقتصادی مردم کرمان باعث شد کمبود مرغی در استان نداشته باشیم بیان کرد: این رفتار مدرن مردم استان کرمان سبب شد تقاضا افت کرده و در آن پیک وحشتناک با توجه به اینکه مرغی در کشور نبود و مقدار کمی تامین شده بود، در استان کرمان کمبودی به وجود نیامد و خوشبختانه با همکاری که مردم انجام دادند توانستیم پیک کمبود مرغ را بدون مشکلی پشت سرگذاشته و مردم از فردا یا پس فردا می توانند خرید گوشت مرغ خود را به راحتی در بازار انجام دهند.
وی تاکید کرد: مردم از دو روز آینده حتما خرید گوشت مرغ داشته باشند و قطعا نخریدن گوشت مرغ دوباره مشکل ساز خواهد شد و هر آسیبی که به حوزه تولید گوشت مرغ وارد شود تبعات آن را در ۲ ماه بعد خواهیم دید.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر