فیروزه کویرپنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

مدیر کل بهزیستی استان کرمان :باید با همت و همدلی برای‌ کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کرد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

با توجه به امار کودک آزاری در رفسنجان باید ریشه کودک آزاری را در شهرستان پیدا کرد و همچنین ریشه کودک ازاری به خانواده برمیگردد بنابراین باید بستر خانواده را‌ سالم‌ سازی کرد که کودکان در محیطی‌ آرام رشد کنند که فرد سالمی از نظر جسمی و روحی وارد جامعه شود.

به گزارش فیروزه کویر،صبح امروز عباس صادق زاده مدیر کل بهزیستی استان کرمان در جلسه شورای اجتماعی شهرستان درفرمانداری رفسنجان با اشاره به اینکه عدم برنامه در حوزه اجتماعی موجب بروز آسیب های اجتماعی شده است عنوان کرد: مسائل اجتماعی به شکل طبیعی رخ می دهند و رشد می کنند وهمچنین باید با همت و همدلی برای‌ کاهش آسیب های اجتماعی تلاش کرد.

صادق زاده با توجه به اینکه در استان کرمان با رشد مسائل اجتماعی از جمله کودک آزاری، سالمند آزاری، طلاق، خشونت روبه رو هستیم اظهار کرد:این موارد از دغدغه های رهبری هم است که در کنار پرداختن به مسائل اقتصادی و سیاسی باید به مسائل اجتماعی هم اهمیت داد که سبب رشد جامعه شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان با اشاره به اینکه در سال ۱۳۵۷که جنگ تحمیلی آغاز شد مردم ایران برجسته ترین‌ نقش ها را ایفا کردند و همچنین بعد از جنگ‌ در سازندگی کشور همیاری کردند اذعان کرد:باید از ظرفیت خیرین‌ شهرستان‌ رفسنجان‌ که از دیرباز در حوزه های مختلف از جمله مدرسه سازی، ساخت مسجد و حسینیه، مسکن سازی و امنیت بسیار منشا خیر‌ بودند استفاده کرد.

وی با توجه به امار کودک آزاری در رفسنجان خاطر نشان کرد :باید ریشه کودک آزاری را در شهرستان پیدا کرد و همچنین ریشه کودک ازاری به خانواده برمیگردد بنابراین باید بستر خانواده را‌ سالم‌ سازی کرد که کودکان در محیطی‌ آرام رشد کنند که فرد سالمی از نظر جسمی و روحی وارد جامعه شود.

صادق زاده در ادامه باتوجه به اینکه ۷٫۱ درصد از بیماران روانی استان کرمان در رفسنجان سکونت دارند گفت: که مرکز نگهداری و حمایت از این بیماران هم در رفسنجان وجود ندارد .

مدیر کل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: ۱۲٫۶ درصد از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست استان کرمان در شهرستان رفسنجان زندگی می کنند که تنها یک مرکز برای نگهداری آن ها در رفسنجان وجود دارد وهمچنین ۲٫۴ درصد از مهد کودک های استان در رفسنجان دایر است.

صادق زاده گفت :با وجود۲۳ مرکز توانبخشی در استان کرمان اما در شهرستان رفسنجان این مرکز در صورت نیاز شهرستان وجود ندارد.

وی با توجه به رشد آسیب های اجتماعی در رفسنجان بیان کرد: مرکز اورژانس اجتماعی در شهرستان باید تقویت شود.

عباس صادق زاده گفت:رفسنجان‌ مستعد مرکز جامع پیشگیری‌ از طلاق، اعتیاد، خشونت و آسیب های اجتماعی با رویکرد علمی است و همچنین با وجود اینکه بسیاری از زوجین دارای تصیلات هستند با همدیگر یا با بچه ها سازگاری ندارند و منجر به بروز آسیب های اجتماعی می شد

و در اخر با توجه تدوین سند جامع و راهبردی مسائل اجتماعی رفسنجان در دست است یاد اور شد:سند جامع‌ و راهبردی مسائل اجتماعی رفسنجان را با هدف ارائه راهکارهای بهتر زندگی کردن را در دست تدوین داریم.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر