فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان کرمان گفت : شهرستان های رفسنجان وانارازنظرمنابع آبی وآب شرب به شدت درمضیقه هستند - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

محمد طاهری صبح پنجشنبه در حاشیه بازدید نایب رئیس مجلس و هیئت همراه از مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی رفسنجان، اظهار داشت: یکی از مشکلات شهر رفسنجان که جمعیتی بیش از ۲۰۰ هزار نفر در محدوده شهر دارد، نداشتن مخزن ذخیره برای پیک مصرف است.
وی با بیان اینکه شهر رفسنجان و روستاهای پیرامون شهر نیز از این مخزن استفاده می‌کنند، افزود: مخزن ۱۵ هزار مترمکعبی که مدتی است ساخته شده و به دلیل کمبود اعتبار سقف مخزن هنوز باقی مانده است.
وی با اشاره به اینکه از این مخزن برای ذخیره آب در پیک مصرف استفاده می‌شود، ادامه داد: مشکل کیفیت آب با اختلاط در این مخازن حل می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان در خصوص مشکلات مخزن ذخیره ۱۵ هزار مترمکعبی رفسنجان که هنوز تکمیل نشده است، توضیح داد: سقف مخزن، اتصالات پیرامون و خط انتقال حدود ۸ هزار و ۵۰۰ متری که باید آب را به ورودی شهر متصل کند به دلیل نداشتن بودجه تکمیل نشده است.
طاهری بیان کرد: امیدواریم بتوانیم از این سامانه آبرسانی علاوه بر سایر مسائل، به صورت موقت و اضطراری استفاده کنیم که اگر مشکل اعتبار آن حل شود، ظرف ۳ تا ۴ ماه آینده این مخزن ساخته می‌شود و مردم می‌توانند از آن استفاده کنند.
معاون نظارت و بهره برداری آب و فاضلاب کشور نیز در این بازدید گفت: این مخزن ردیف بودجه ندارد و هزینه‌ای که تاکنون صرف شده از محل‌های متمرکز و مختلف تأمین شده است، امسال آن را در موافقت نامه تنش بردیم و در این موافقت نامه ۵ میلیارد تومان به مخازن دادیم که بخشی از آن برای اینجاست.
حمیدرضا کشفی افزود: باید تأمین اعتبار کنیم و سعی می‌کنیم سقف آن احداث و تکمیل شود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر