فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

امام جمعه رفسنجان: وجود ۱۵هزار جوان تحصیل کرده بیکار در رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

امام جمعه رفسنجان گفت: بیش از ۱۵ هزار جوان تحصیلکرده بیکار و آماده بکار در رفسنجان داریم که دنبال شغل هستند و با توانمندی که در زمینه مسائل صنعتی در شهرستان داریم می توان برای این افراد اشتغالزایی شود.

حجت الاسلام اصغر عسکری بعدازظهر امروز دوم بهمن ماه در جلسه جمع بندی و بررسی مسائل شهرستان های رفسنجان و انار که با حضور نایب رئیس مجلس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی شمال استان کرمان مخصوصاً رفسنجان مسئله آب است و وقتی آب نباشد کشاورزی نیست و حیات و زندگی نیز در معرض تهدید قرار می گیرد.

وی افزود: به لطف خداوند متعال، منابع معدنی بسیار خوبی را در شمال استان داریم که در این زمینه باید کار و تلاش و برنامه ریزی شود.

وی بیان کرد: در زمینه تامین آب آشامیدنی بخشی از آبی که از خلیج فارس در حال انتقال به شمال استان است تصفیه شود و برای آب آشامیدنی مردم قابل استفاده باشد.

امام جمعه رفسنجان لزوم توجه به راه آهن رفسنجان را مورد تاکید قرار داد و گفت: مسئله راه آهن با توجه به منطقه ویژه اقتصادی در رفسنجان و جمعیت زیادی که در شهرستان رفسنجان و انار داریم لازم است مورد توجه قرار گیرد و ایستگاه احمدآباد ایجاد شود.

عسکری با بیان اینکه آب، جاده و احیای بیشتر صنعت و معدن می تواند بخش زیادی از مسائل و مشکلات شهرستان رفسنجان و شمال استان کرمان را کمتر کند، خطاب به نیکزاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با اشراف خوبی که به کشور، استان و شمال استان دارید تصمیمات مفیدی برای این منطقه گرفته شود و با پیگیری هایی که انجام می شود به مرحله اجرا دربیاید.

امام جمعه رفسنجان همچنین به سفر هفته گذشته وزیر صمت به رفسنجان اشاره و بیان کرد: در این سفر چند پروژه نیز توسط وزیر صمت کلنگ زنی شد که ان شاءالله این پروژه ها به سرانجام برسد تا بخشی از مشکلات اشتغال این منطقه حل شود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر