فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

معاون استاندار اعلام کرد: اختصاص قیر به شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت در کرمان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: مکاتبه برای تامین قیر آسفالت شهرها انجام شده و در اولین ابلاغ قیر در اختیار شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت قرار داده می شود که شامل شهر کشکوئیه نیز می شود.
“مصطفی آیت اللهی موسوی” ظهر امروز دوم بهمن ماه در حاشیه بازدید نائب رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه از راه آهن احمد آباد دئفه بخش کشکوئیه رفسنجان، اظهار کرد: قیر رایگان با همکاری راهداری و راه و شهرسازی داده می شود که پروژه زیرگذر کشکوئیه نیز جزو این طرح هاست تا سهمیه قیر را دریافت کنند و بخشی از روکشی آسفالت روستاها را انجام دهند.
وی ادامه داد: مکاتبه برای تامین قیر آسفالت شهرها نیز انجام شده و در اولین ابلاغ قیر در اختیار شهرداری های زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت قرار داده می شود که شامل شهر کشکوئیه نیز می شود.
معاون عمرانی استاندار کرمان به اجرای پروژه زیرگذر کشکوئیه اشاره و بیان کرد: اگر بخواهیم اصل طرح تهیه و اجرا شود برآورد هزینه آن حدود ۵۰ میلیارد تومان است.
آیت اللهی موسوی اظهار کرد: در سفر استاندار این پروژه بررسی و راهداری موظف شد تا طرح همسطح سازی و ایمن سازی را تهیه و با کمترین هزینه اصلاح شود که این طرح در دست تهیه است و در صورت اجرا هزینه بالای برآورد شده را نخواهد داشت.
بخشدار کشکوئیه نیز در حاشیه این بازدید گفت: بخش کشکوئیه با بیش از ۳۵ هزار جمعیت ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی دارد که در ۱۳ سال گذشته تنها سه کیلومتر آن روکش شده است.
علی ملاشفیعی عدم کیفیت راه های روستایی را یکی از مشکلات بخش کشکوئیه دانست و افزود: زیرگذر کشکوئیه نقشه برداری شده و دارای ردیف بودجه است اما نیمه کار مانده است. همچنین معابر شهری و روستایی کشکوئیه ۶۰ درصد خاکی هستند و دلیل آن قیمت بالای آسفالت است، جاده روایز از دهستان محروم نیز به طول ۳۵ کیلومتر فاصله از مرکز شهر بسیار حادثه خیز و نیازمند توجه است

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر