فیروزه کویردوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

مدیرمجتمع مس سرچشمه گفت: ۳۰هزارمیلیارد تومان پروژه درمس سرچشمه اجرامی شود - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

مدیر مجتمع مس سرچشمه گفت: در حال حاضر ۳۰ هزار میلیارد تومان پروژه را برنامه ریزی کردیم که طی چند سال آینده باعث ارزش افزوده در مس کشور می شود.
حسین احمدی عصر پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات شهرستان های رفسنجان و انار با حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: هم اکنون بیش از ۳۰۰ هزار تن تولید مس محتوا در برنامه داریم که امسال تولید ۲۸۰ هزار تن مس کاتدی در کل کشور در برنامه است.
وی تصریح کرد: ۲ هفته قبل کارخانه مواد شیمیایی در مجتمع مس سرچشمه کلنگ زنی شد و تمامی مواد شیمیایی را که در حوزه مس مورد نیاز است را تولید می کنیم، که تحقق این مهم ضمن جلوگیری از خروج ارز، موجب اشتغالزایی نیز می شود.
مدیر مجتمع مس سرچشمه تاکید کرد: در حوزه اشتغال هم اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و برای حفظ و ارتقای جهانی جایگاه ایران در حوزه مس برنامه ریزی و تلاش کردیم.
وی ادامه داد: در حوزه معادن تقریبا جزو ۱۰ کشور دنیا هستیم و در حوزه تولید هم که کالاهای استراتژیک را تولید می کنیم و همراه با رتبه جهانی رشد داریم.
احمدی با اشاره به تلاش متخصصان در بومی سازی صنعت مس گفت: در حوزه بومی سازی هم قراردادهایی منعقد شده تا قطعاتی که امکان ساخت و تولید آن در کشور وجود دارد، به دست کارشناسان بومی ساخته شوند.
وی افزود: امسال اگر فروش بالای ۳۵ هزار میلیارد تومان مس را رقم بزنیم، گویای ظرفیت خوب در حوزه تولید و توسعه کشور خواهد بود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر