فیروزه کویردوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

بیش از ۶۲ درصد دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی استان کرمان در کلاس درس حاضر شدند - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

احمد اسکندری‌نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی مدارس در مناطق آبی و زرد اظهار داشت: آموزش حضوری دانش آموزان پایه‌های اول و دوم ابتدایی، دانش آموزان مدارس ابتدایی و متوسطه دارای جمعیت کمتر از ۵۰ نفر و و هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی در وضعیت زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه با وجود بازگشایی مدارس در برخی مناطق و پایه‌های تحصیلی، آموزش‌های مجازی همچنان استمرار دارد گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در بازگشایی مدارس مورد تأکید است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه استقبال خوبی از بازگشایی مدارس به ویژه در مناطق روستایی شده است گفت: در سطح استان حدود ۲ هزار و ۲۳۸ مدرسه کمتر از ۵۰ دانش آموز داریم که غالباً در مناطق روستایی و عشایری هستند.

وی به بازگشایی مجدد مدارس از اول بهمن ماه اشاره کرد و افزود: در این مدت ۶۴٫۲۴ درصد دانش آموزان پایه‌های اول و ۵۹٫۸۷ درصد دانش آموزان پایه دوم ابتدایی در مدارس حضور پیدا کرده و از آموزش‌های حضوری بهره‌مند شدند.

اسکندری‌نسب با اشاره به حضور هنرجویان در هنرستان‌ها گفت: ۵۲٫۵۷ درصد هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش هم به منظور استفاده از آموزش‌های مهارتی و فنی در هنرستان‌ها حاضر شدند.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر