فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

با برگزاری ویژه‌برنامه «چشمه‌سار» در فرهنگ‌سرای مس سرچشمه - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

کتاب «فقط برای خدا» رونمایی شد/ مس سرچشمه؛ الگوی دیگران در عرصه مسئولیت اجتماعی

در ویژه‌برنامه «چشمه‌سار» که برای گرامی‌داشت دهه مبارک فجر در فرهنگ‌سرای مس سرچشمه برگزار شد، کتاب «فقط برای خدا» (شامل سی روایت از سیره شهید حاج‌قاسم سلیمانی) و آهنگ و نماهنگ «نگین شقایق» رونمایی شد.

در این ویژه‌برنامه که با حضور دکتر فصیحی هرندی؛ فرماندار رفسنجان و مهندس حسین احمدی؛ مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از هنرمندان و مسئولان همراه بود، امام جمعه رفسنجان با قرائت آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند در قرآن‌ یکسری تکالیف را برای ما انسان‌ها و یکسری تکالیف را برای خودش تعیین‌ کرده است؛ چنان‌که می‌فرماید ما مؤمنین را یاری می‌کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین اصغر عسکری ادامه داد: یکی از نمونه‌هایی نصرالمومنین، مجموعه انقلاب اسلامی است که بعد از ۴۲سال تحریم و تهاجم نظامی و تهاجم سیاسی و این‌‌همه تخریب؛ اما انقلاب همچنان‌ راه خود را ادامه می‌دهد و این نصر الهی در انسان‌های بزرگی مانند حاج‌قاسم سلیمانی جلوه‌گر است که یکی از مصادیق بقیه‌الله است و‌ ۴۰سال در جنگ و مبارزه در کشورهای مختلف، خداوند او را یاری کرد.

وی افزود: خداوند فرموده است آن‌ها که در راهش کشته می‌شوند زنده‌اند و این‌که می‌بینید در برنامه‌های مختلف و در همین برنامه، نام و یاد و شخصیت ایشان در کلام و شعر شاعران موج می‌زند، این مصداق همان حیات است.

امام جمعه رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هر کشوری‌ برای ادامه حیات خود باید قوی باشد، گفت: یکی از جلوه‌های قدرت، اقتدار نظامی است، اما عزیزانی هم که در مجتمع مس سرچشمه در حال تلاش هستند کارشان کم‌اهمیت‌تر از قوای نظامی‌ نیست؛‌ چون اگر بنیه اقتصادی یک کشور قوی نباشد نمی‌تواند سایر بخش‌ها را تقویت کند.

مس، الگوی دیگران در مسئولیت اجتماعی, مدیر اسبق روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز، در این مراسم با بیان اینکه مسئولیت‌ اجتماعی قبل از آن‌که یک تکلیف با نگاه الزام‌‌آور باشد، یک تعهد اخلاقی است، گفت: مجموعه مس همواره در این حوزه پیشتاز بوده و همه اتفاق نظر دارند که با کارهایی که در همه این سال‌ها انجام شده، مجتمع مس سرچشمه به‌خوبی توانسته به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند.

سیدعلی میرافضلی افزود: زمانی که مس منطقه کرمان دایر شد،‌ شعار کلیدیِ «مس، حامی فرهنگ و هنر» مطرح شد تا بتواند در راستای انجام این مسئولیت،‌ راه‌گشا باشد و همین اتفاق هم افتاده است و این حرکت‌ها به گونه‌ای انجام شده که الگوی سایر مجموعه‌‌های صنعتی هم قرار گرفته و در حوزه‌های خود نقش‌آفرین شده‌اند.

این شاعر و پژوهشگر، با اشاره به پشتیبانی‌های مس سرچشمه در زمان دفاع مقدس و تاکنون که همواره در کنار مردم بوده است، تصریح کرد: باور مجموعه مس سرچشمه با نگاه و حمایت مدیریت ارشد آن چنین بوده که در کنار بهره‌گیری از ظرفیت‌های سرزمینی، به مسئولیت اجتماعی هم باید توجه ویژه‌ای بشود تا مردم‌ منطقه، حلاوت حضور مس و سودمندی آن را احساس کنند که خوشبختانه این احساس دیده می‌شود.

گفتنی است؛ در این ویژه‌برنامه که با شعرخوانی چند تن از شاعران استان همراه بود، کتاب «فقط برای خدا»، دربرگیرنده سی روایت از سیره شهید حاج‌قاسم سلیمانی (کار مشترک حوزه هنری استان کرمان و روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه) و آهنگ و نماهنگ «نگین شقایق» که توسط روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه تهیه شده، رونمایی شد.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر