فیروزه کویردوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

ساماندهی کارگران غیربومی در فصل برداشت پسته - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

 

?سرپرست شهرداری رفسنجان با اشاره به آغاز فصل برداشت پسته و ساماندهی کارگران فصلی گفت : تمهیدات لازم برای اسکان موقت کارگران صورت گرفته است.

?به گزارش فیروزه کویر به نقل از : روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر رفسنجان شهریورماه هرسال زمان آغاز برداشت پسته شهرستان رفسنجان است که قطب بزرگ تولید این محصول در جهان به شمار می رود و با ۸۰ هزار هکتار باغ مشجر پسته سهم عمده صادرات کشور در این محصول را به خود اختصاص می دهد.

?اگرچه براساس اعلام مسئولان رفسنجان، برآورد تولید و برداشت محصول پسته امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش محصول را نشان می دهد اما هرسال در شهریورماه همه متولیان در شهرستان رفسنجان بسیج می شوند تا بتوانند زمینه های مناسب برای آغاز فصل برداشت در این شهرستان را فراهم کنند.

?نیاز کشاورزان رفسنجانی به کارگران فصلی قابل انکار نیست. خدماتی که نقش عمده ای در برداشت به موقع و فرآوری بزرگترین محصول صادراتی کشور را برعهده دارند. این قشر که برای تأمین نیاز خانواده‌ها خود بعضاً از سایر شهرها و استان‌ها دیگر وارد رفسنجان می‌شوند و به ناچار در سطح شهر اسکان می کنند.

در همین راستابایستی یک‌سری اقدامات صورت گیرد تا پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود.که طرح ساماندهی این قشر مورد توجه مدیریت شهری قرار گرفت و برای اسکان آنها مکان مناسبی در نظر گرفته شد

? *مهندس ملکی سرپرست شهرداری رفسنجان* مطرح کرد : حضور کارگران فصلی در نقاط مختلف سطح شهر باعث ازدحام، اختلال و بعضاً ایجاد مزاحمت‌هایی برای شهروندان بخصوص در شرایط کرونایی می‌شود؛تبعات اجتماعی وبهداشتی ناشی از تجمعات، مدیریت شهری را بر آن داشت تا نسبت به اتخاذ راه حل مناسب برای جلوگیری از تشدید و بروز این مشکلات اقدام نماید.

?وی جزئیات اسکان موقت کارگران فصلی را چنین تشریح کرد: برای اسکان کارگران فصلی در *ورودی شهرضلع جنوب غربی میدان امام حسین(ع)* زمینی به مساحت ۸هزارمترمربع درنظر گرفته شده است که این مکان دارای سرویس بهداشتی، آب گرم؛ آب سرد و حمام میباشد آماده است تا که در خدمت کارگران فصلی قرار گیرد.

?وی بیان کرد: احداث این مکان باعث عدم تجمع وتردد کارگران غیربومی در سطح شهر میشود و چنانچه شهروندان به کارگر نیاز داشته باشند بایستی به محل اسکان کارگران فصلی مراجعه نمایند.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر