فیروزه کویردوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

پرستاران درمانگاه حکیم مس سرچشمه تجلیل شدند - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

به‌مناسبت خجسته سالروز ولادت عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار، از پرستاران و کادر درمانی شاغل در درمانگاه حکیم مس سرچشمه تجلیل شد.

به گزارش فیروزه کویر به نقل از  روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، مراسم تجلیل از پرستاران و کادر درمانی درمانگاه حکیم مس سرچشمه صبح امروز شنبه ۲۰ آذر با حضور مهندس صالحی معاون پشتیبانی، مرادی مدیر حراست، ضیایی‌پور مدیر بهداشت و درمان و ابوالهادی مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه و جمعی از همکاران امور بهدشت و درمان مجتمع در محوطه فضای باز درمانگاه حکیم مس برگزار شد.

معاون پشتیبانی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این مراسم با تبریک روز پرستار، گفت: روز پرستار تا قبل از دوران کرونا روز مهمی در جامعه پزشکی به شمار می‌رفت اما از دو سال قبل که ویروس کرونا شیوع پیدا کرد، پرستاران خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا شدند.

مهندس اصغر صالحی از زحمات پرستاران درمانگاه حکیم مس بویژه در دوران کرونا قدردانی کرد و نسبت به کمبودهایی که در دوران کرونا در بخش بهداشت و درمان مجتمع بوده پوزش طلبید.

مدیر امور بهدشت و درمان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در این مراسم با تبریک ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهار کرد: پرستاران طی این سال‌ها جدا از بحث‌های درمانی، با عطوفت و مهربانی خود در تمام حوزه‌های بهداشت و درمان حضور داشتند.

دکتر داریوش ضیایی‌پور افزود: پرستاران نقش مهمی در دوران کرونا داشتند و همچنین در زمان واکسیناسیون و طرح‌های جهادی نقش ارزنده‌ای دارند و همین پرستاران بودند که با وجود مشکلاتی که در شیفت‌ها بخاطر کمبود نیروی انسانی با آن مواجه بودیم همراه و کمک حال ما بودند.

وی تصریح کرد: پرستاران شریف و زحمتکش با تمام نارسایی‌ها و کمبودهایی که در پوشش خدماتشان داشتیم اما همکاری لازم را بخش بهداشت و درمان در تمام بخش‌ها داشتند که در اینجا از زحمات تک‌تک آنها تقدیر و تشکر می‌کنم.

مدیر امور بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود به آماری از پرستاران شاغل در درمانگاه حکیم مس پرداخت و خاطرنشان کرد: در درمانگاه حکیم مس، در بخش اورژانس نزدیک به ۴۰ پرستار در حال خدمت هستند، ۱۶ نفر در بخش فوریت‌های پزشکی مشغول هستند که خدمات پرستاری را در مواقع اورژانس انجام می‌دهند.

ضیایی‌پور ادامه داد: پرستاران در شیفت‌های مختلف در سه حوزه درمانگاه کارخانه، درمانگاه شهر سرچشمه و درمانگاه خاتون‌آباد در حال ارائه خدمات هستند.

وی یادآور شد: پرستاران جدا از کار کشیک و درمانی و امدادرسانی، در مورادی که نیاز داشتیم از جمله در کرونا، غربالگری، پیگیری بیماران و مواردی که در شرح وظایف آنان اعلام نشده در دو سال گذشته کمک بسیار زیادی به امور بهداشت و درمان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان انجام داده اند.

ضیایی‌پور تصریح کرد: در زمانی که ویروس کرونا در بین مردم واهمه زیادی ایجاد کرده بود اما با شهامت و شجاعت مثال زدنی همکاری و همدلی زیادی انجام دادند و این همکاری سبب شد که در دو سال گذشته هیچ موردی از فوت در شهر سرچشمه در بین پرسنل رسمی نداشته باشیم.

امام جماعت شهر سرچشمه نیز با تقدیر از خدمات پرستاران بویژه در دوران کرونا، اظهار داشت: نامگذاری ولادت حضرت زینب کبری(س) به نام روز پرستار بدون شک مسما و بهترین مناسبت برای یادآوری روز پرستار است.

حجت الاسلام کمالی افزود: خداوند توفیق خدمت به مردم را در دوران کرونا به شما داد و عموم مردم نیز قدردان این خدمات هستند و امیدوارم مسیر حضرت زینب(س) را ادامه داده و در این راه ثابت قدم بمانید.

بنا به این گزارش، در این مراسم همچنین دانش‌آموزان دبستان «جوانه‌های مس» تمثال شهدا به همراه یک جلد کتاب و یک شاخه گل به پرستاران اهدا کردند و دو نفر از دانش آموزان این مدرسه دکلمه‌ای در وصف شغل پرستار قرائت کردند.

در پایان این مراسم نیز از پرستاران و کادر درمانی درمانگاه حکیم مس سرچشمه تجلیل شد.

روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر