فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

ضرورت سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

?مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان مطرح کرد:⏪مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در دیدار رئیس و اعضای شورای شهر به بحث سرمایه گذاری شهرداری در منطقه پرداخت و گفت: این مهم می تواند ضمن ایجاد اشتغال، به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری به ویژه در حوزه معدن و مواد معدنی منجر شود.
⬅️به گزارش فیروزه کویر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان روز سه شنبه در دیدار رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر رفسنجان در منطقه ویژه، به هدفگذاری منطقه در دوره جدید مدیریت اشاره کرد و محوریت سرمایه گذاری منطقه را شرکت ملی صنایع مس ایران دانست.
⬅️وی اظهار کرد: شرکت کانی مس دو پروژه در منطقه شروع کرده که یکی از آن طرح روکش لاستیک ماشین آلات سنگین است و مجری پروژه مواد شیمیایی شده است و همچنین شرکت اولنگ قرار است تعمیر ماشین آلات سنگین را در منطقه راه اندازی کند که اگر این اتفاق افتاد، مقدمه ای برای مونتاژ ماشین های معدنی خواهد بود و کم کم در کنار آن قطعه سازی راه اندازی شده و این صنعت رونق می گیرد.
⬅️بهرامشاهی حضور هولدینگ های حاکمیتی ازجمله صندوق بازنشستگی، فولاد، سازمان اقتصادی کوثر، بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان و مجموعه هایی که وابسته به حاکمیت هستند را تضمین کننده اقتصاد پایدار منطقه دانست و افزود: کارگروهی در تهران تشکیل داده شده که ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری منطقه را به صورت کارشناسی شده مطرح و سرمایه گذارانی وجود دارد که به شدت علاقمند به سرمایه گذاری در حوزه معدنی هستند.
⬅️مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ادامه داد: اگرچه پذیرش تغییر از کشاورزی به سمت صنعت برای کشاورزان سخت است، اما با سرمایه داران شهرستان ارتباط گرفتیم و با تبیین ظرفیت ها و مزیت های منطقه تمایل به سرمایه گذاری در منطقه پیدا کردند.
⬅️وی عنوان کرد: بیش از ۲۰۰ طرح بررسی کردیم و مطالعات اولیه ۶۰ طرح انجام شده که به سرمایه گذاران معرفی کنیم و شهرداری رفسنجان می تواند یک یا چند طرح از این طرح ها را که توجیه اقتصادی دارند، انتخاب و در منطقه سرمایه گذاری کند.
⬅️بهرامشاهی همچنین راه اندازی مرکز آموزش جوارکارگاهی منطقه ویژه، پژوهشکده نوع ۳ منطقه، راه اندازی پیست موتورسواری و اتومبیلرانی، ایجاد محور گردشگری، اتصال خط ریلی به منطقه و ایجاد ترانزیت مواد معدنی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، راه اندازی صندوق پسته و… را از برنامه های پیش رو برشمرد که کارهای اولیه آن صورت گرفته و بخشی به مرحله اجرا رسیده است.
⬅️وی با اشاره به اینکه آب و برق دو زیرساخت مهم سرمایه گذاری هستند، افزود: برای دوهزار هکتار منطقه ۱۰۰ لیتر در ثانیه آب پیش بینی شده که در حال حاضر مجوز برداشت ۱۸ لیتر در ثانیه داریم، ضمن اینکه کارگروه آب منطقه را نیز تشکیل داده ایم که مباحث آن را دنبال می کنند.
⬅️بهرامشاهی در ادامه، راه آزادسازی ظرفیت شرکت مس در حوزه اقتصاد، اشتغال و کارآفرینی را منطقه ویژه دانست و گفت: مس باید نقش خود را پررنگ تر ایفا کند و ما هم برای رونق و توسعه منطقه با قدرت ادامه می دهیم.
⬅️وی به بحث سرمایه گذاری شهرداری در منطقه پرداخت و تصریح کرد: این مهم می تواند ضمن ایجاد اشتغال، به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری به ویژه در حوزه معدن و مواد معدنی منجر شود.
⬅️بهرامشاهی در همین رابطه گفت: شهرداری شهربابک برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسجان درخواست داده است.
?استقبال رئیس شورای شهر از پیشنهاد برای سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه
⬅️سیدحسین رحیمی رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را یک فرصت خیلی خوب برای شهرستان دانست و اظهار کرد: علی رغم آلایندگی ها در حوزه آب، خاک و هوا توسط مس، بهره‌مندی ما از مس خیلی کم است و انصافا باید بیش از این پای کار می آمد.اگرچه در حوزه مسئولیت های اجتماعی پای کار است، اما قطره چکانی است.
⬅️وی اضافه کرد: با وجود مس نباید در شهرستان این حجم بیکار داشته باشیم.
⬅️رحیمی خاطرنشان کرد: نگاه ما باید به مجموعه شهرستان نگاه کلان باشد که در آینده بحث اشتغال حل شود و اگر این مشکل حل شد، خیلی از موانع و آلام مردم برطرف می شود.
⬅️رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان ابراز کرد: از پیشنهاد سرمایه گذاری شهرداری در منطقه ویژه اقتصادی استقبال می کنیم، چراکه ما نباید به دنبال شهرفروشی باشیم، بلکه باید درآمدهای پایداری برای شهرداری تعریف کنیم که در آینده با مشکل مواجه نشویم و یکی از راه های آن سرمایه گذاری و تولید است.

*✅روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان*

↙️اخبار منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را در سایت زیر دنبال کنید؛
www.rsez.ir

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر