فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

گناهان کوچک ابتدای دومینوی خباثت های جهان است - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

گناهان کوچک ابتدای دومینوی خباثت های جهان است

↖️ رئیس دادگستری رفسنجان در سومین جلسه اخلاق که صبح امروز در منطقه ویژه اقتصادی این شهر برگزارشد گفت: خداوند میفرماید بعضی افراد قلب دارند اما نمیفهمند، گوش دارند اما نمیشنوند وچشم دارند اما نمیبینند؛ خداوند بر قلب اینان مهر زده و هرکس در این دنیا کور باشد در آخرت نیز کور است و این به معنای چشم ظاهری نیست.

◀️ به گزارش فیروزه کویر :به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ رئیس دادگستری رفسنجان در این جلسه اظهار کرد: برگزاری درس اخلاق در منطقه کار شایسته‌ای است و همه‌ی ما به این جلسات نیاز داریم.

?حجت الاسلام پورمحمدی با بیان این که گاهی اوقات روزمرگی باعث غفلت می‌شود که نیاز به احادیث اهل بیت داریم ادامه داد: کوتاهی در این قسمت باعث صدمه به خود، خانواده و محیط کار میشود و انسان باید سعی کند همیشه در مسیر حرکت کند.

?وی با توجه به نزدیکی ولادت امام حسن (ع) با اشاره به فرمایش آن امام که می‌فرمایند: “یکی از گناهانی که بخشیده نمی‌شود این است که انسان بگوید کاش گناه من فقط همین بود” ایراد کرد: در این بیان امام می‌خواهند انسان را از اینکه گناهان را کوچک بشمرد پرهیز دهد.

?رئیس دادگستری رفسنجان تصریح کرد: گناهان کوچک پای انسان را به گناهان بزرگ باز می‌کند و شیطان همنشین انسان می‌شود، بر قلبش نازل می‌شود و در روحش جای پیدا می‌کند.

?وی ادامه داد: خداوند میفرماید بعضی افراد قلب دارند اما نمیفهمند، گوش دارند اما نمیشنوند وچشم دارند اما نمیبینند؛ خداوند بر قلب اینان مهر زده و هرکس در این دنیا کور باشد در آخرت نیز کور است و این به معنای چشم ظاهری نیست.

? پور محمدی خاطرنشان کرد: لحظه‌ی گناه انسان از ولایت خدا خارج شده و تحت ولایت شیطان قرار میگیرد. ولایت خداوند وادی نور، رحمت، صداقت و پاکی است و ولایت شیطان جای خباثت، آلودگی، تاریکی، معاصی و گناهان است. لحظه ای که انسان در ولایت شیطان باشد به ولایت خدا پشت کرده است.

?رئیس دادگستری رفسنجان ادامه داد: گناه بر همه چیز تاثیر میگذارد و این از لحاظ علمی قابل اثبات است که کار خوب یا بد یک نفر بر همه ی عالم تاثیر میگذارد.

?وی در پایان گفت: خوش به حال کسی که بعد از گناهش احساس شرمندگی میکند و خداوند این حالت را خیلی دوست دارد.

?️روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر