فیروزه کویرچهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

افزایش حق پرستاری سازمان بهزیستی جهت تقویت خانواده‌های دارای معلول/ تخصیص کمک بلاعوض برای مسکن معلولان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

افزایش حق پرستاری سازمان بهزیستی جهت تقویت خانواده‌های دارای معلول/ تخصیص کمک بلاعوض برای مسکن معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه نگاه سازمان بهزیستی این است که بتوانیم خانواده‌ها را تقویت کنیم و خانواده یکی از اعضای خود را که دارای مشکل و معلولیت است نگهداری کند، گفت: دولت هم مصوب کرد حق پرستاری برای سازمان بهزیستی افزایش یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر  علی محمدقادری که به دعوت حجت الاسلام جلالی امروز در جلسه بررسی مشکلات و مسائل بهزیستی اظهار کرد: سازمان بهزیستی یک مجموعه گسترده‌ای از وظایف و کارهایی‌ست که به عدد هر سالی که به عمر سازمان بهزیستی افزوده شده موضوعات جدیدی مطرح و به عنوان وظایف کاری بهزیستی می‌دانند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سازمان بهزیستی قائدعا موضوع معلولان را پیگیری می‌کند. اگر در خصوص نگهداری افراد دارای معلولیت به‌ویژه افرادی که دچار مشکلات روانی مزمن هستند نیاز به گسترش مراکز هست موضوع را به استان ارائه کنید و استان مطرح کند ما ظرفیت‌سنجی کرده و مجوز صادر می‌کنیم.
وی با بیان اینکه نگاه سازمان بهزیستی این است که بتوانیم خانواده‌ها را تقویت کنیم و خانواده یکی از اعضای خود را که دارای مشکل و معلولیت است نگهداری کند، افزود: طی دو، سه هفته پیش دولت مصوب کرد حق پرستاری برای سازمان بهزیستی افزایش یابد. حق پرستاری ملاحظات و اولویت هایی دارد که ابتدا به افراد ضایعه نخاعی و بسترگرا و بعد معلولیت‌های چندجانبه تعلق می‌گیرد.
محمدقادری با ذکر مطلب که اگر به هر شهری که کمپ ماده ۱۶ داشته باشد آن شهر موفق بگوییم، خیر، آن شهر غیرموفق است چراکه ما باید مشکلات را داخل خانواده‌های خودمان مدیریت کنیم. اما ما حمایت می‌کنیم و پاسخ به حمایت‌طلبی مردم موضوع اساسی در سازمان بهزیستی قرار گرفته است.
وی به بحث مسکن معولان پرداخت و بیان داشت: خانواده‌های دارای دو معلول به بالا چنانچه زمینی مشخص شده چه در پهنه روستا و چه در پهنه شهر، سازمان بهزیستی در شهر ۲۰۰ میلیون تومان و در روستا ۱۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌کند.
رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: در خصوص اشتغال موضوع تبصره ۱۶ و ۱۸ را داریم که تبصره ۱۸ هنوز در دولت شروع نشدهو تبصره ۱۶ هم مدتی‌ست شروع شده و پیشرفت فیزیکی تقریبا مناسبی دارد که جهش آن معمولا از سه ماه پایانی سال است.
وی خاطرنشان کرد: موضوع معتادان متجاهر بر عهده بهزیستی و شهرداری است که وظیفه بهزیستی صرفا صدور مجوز، نظارت و پایش است و اگر نیاز به یک مرکز ماده ۱۶ در شهرستان رفسنجان هست، با تأیید استان، در کمیته ماده ۱۶ کشوری تأییدیه صادر شود.
محمدقادری ابراز کرد: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر حتما باید پای کار باشد و مشارکت خیران هم به کمک سرانه‌ها بیاید.
وی در ادامه گفت: اگر فردی معلول جسمی حرکتی هست که فاقد ویلچر است هیچ مشکلی وجود ندارد و ویلچر به اندازه کافی وجود دارد. در خصوص جهیزیه معلولان و کمک به ازدواج آسان هم بهزیستی اعلام حمایت می‌کند

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر