فیروزه کویرسه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳

چهاردهمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه رفسنجان افتتاح شد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

به گزارش پایگاه خبری فیروزه کویر چهارمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه با حضور روحی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمان و با حضورفرماندار و مسئولین شهرستان و مجتمع مس در سالن ورزشی عدالت رفسنجان برگزارشد.

مدیر کل ارشاد استان در این مراسم بیان کردبا همت و توانایی که مسئولین فرهنگ و رسانه در رفسنجان در زمینه کتاب دارند امیدواریم رفسنجان پایتخت کتاب ایران شود

دکترروحی افزود با اشاره به علاقه‌ بسیار مردم کرمان به موضوع کتاب و کتابخوانی تلاش میکنیم نمایشگاه قرآن کرمان نیز به زودی برپا شود که بخشی از این نمایشگاه نیز کتب و محصولات حوزه قرآن است و امید آن داریم که همزمان با ماه مبارک رمضان این نمایشگاه در رفسنجان نیز برگزار شود.

روحی اظهار داشت مردم کرمان کتابخوان هستند و برعکس تبلیغاتی شده که احساس ما این است که  مردم خیلی کتاب نمی‌خوانند، اما اینچنین نیست در نمایشگاه بزرگ کتاب ایران که در تهران برگزار شد با توجه به اینکه سه و نیم درصد جمعیت کشور مردم کرمان هستند، اما آمار خرید کتاب توسط مردم استان کرمان چهار و نیم درصد کشور بوده یعنی یک درصد بیش از سهم‌مان در جمعیت کل کشور

حسین رضایی فرماندار شهرستان رفسنجان نیز در این مراسم گفت:مس همواره حامی فرهنگ و هنر بوده و

در کنار تولید به فرهنگ و هنر اهمیت می‌دهد و به‌عنوان حامی فرهنگ و هنر نام گرفته است

وی افزود: امیدواریم با هماهنگی انجام شده  در مجموعه مس اتفاقات خوبی در شهرستان رقم بخورد

فرماندار رفسنجان گفت سرانه مطالعه شهرستان رفسنجان را بین ۸ تا ۱۲ دقیقه است ما اگر یک دقیقه سرانه مطالعه را بالا ببریم روی ذهنیت جامعه تاثیر مثبت می‌گذاریم و برگزاری این نمایشگاه‌ها می‌تواند در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی کمک کند

مدیر روابط‌ عمومی و خدمات‌ اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان دراین مراسم گفت افتخار این را داریم که چهاردهمین نمایشگاه کتاب سرچشمه را در شهر رفسنجان به عنوان شهر کتابخوان داشته باشیم.

مسلم علی‌مهدی بیان کرد: در نمایشگاه کتاب رفسنجان تعداد ۱۱ هزار و ۲۵۴ عنوان کتاب و ۱۶۴ هزار جلد کتاب از ۲۸۹ ناشران کشوری برای مردم رفسنجان و پرسنل و بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه در معرض نمایش گذاشته شده است.

علی‌مهدی افزود با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد رفسنجان درسال جاری  و سال‌های آینده مسابقه کتابخوانی در شهرستان رفسنجان اجرا خواهیم کرد.

وی افزود چهاردهمین نمایشگاه کتاب مس سرچشمه ویژه کارکنان و بازنشستگان مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و عموم مردم رفسنجان از امروز تا شنبه ۱۴ بهمن‌ماه صبح‌ها از ۹ تا ۱۲ و عصرها ۱۵ تا ۲۰ در سالن ورزشی عدالت پذیرای دوست داران کتاب خواهد بود..

 

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر

19 − یک =