فیروزه کویریکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

بازدید سرزده معاون قضایی رئیس کل دادگستری از ساختمان جدید شورای حل اختلاف شهرستان رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

بازدید سرزده حجت الاسلام والمسلمین محمد امیر ابراهیمی معاون قضایی رئیس کل دادگستری ومعاون توسعه حل اختلاف استان کرمان از ساختمان جدید شورای حل اختلاف شهرستان رفسنجان

معاون توسعه حل اختلاف استان کرمان گفت: طی یکسال اخیر  تعداد ۱۴ هزار و ۳۲۳ فقره پرونده در شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان رفسنجان مورد رسیدگی قرار گرفته است و این درحالی است که میزان پرونده های وارده به شوراهای حل اختلاف در سال گذشته ۱۴ هزار و ۵۸۴ فقره پرونده بوده است.
حجت الاسلام والمسلمین محمد امیر ابراهیمی در بازدید از شعب شوراهای حل اختلاف شهرستان رفسنجان که با حضور رئیس دادگستری و دادستان حوزه قضایی رفسنجان برگزار شد ،اظهار داشت: میزان پرونده های  مصالحه شده در رفسنجان در سال ۱۴۰۲ ، یک هزار و ۹۵۶ فقره بوده است که نشانگر این است که ۳۲درصد پرونده ها منتهی به سازش شده اند.
معاون قضایی دادگستری استان کرمان   با بیان اینکه در حال حاضر  ۱۵ شعبه شورای حل اختلاف در رفسنجان فعال می باشند،افزود: کارکنان شعبه ویژه زندان شورای حل اختلاف شهرستان رفسنجان موفق شده اند در سال گذشته ۵۸ زندانی را آزاد و به آغوش خانواده بازگردانند و ۴۰۷ فقره پرونده را با صلح و سازش مختومه نمایند.
وی افزود: بالغ بر ۹۰ درصد از اوراق قضایی در سال گذشته در شوراهای حل اختلاف شهرستان رفسنجان به صورت الکترونیکی به مخاطبین ابلاغ شده است که نقش بسزایی درسرعت بخشیدن به رسیدگی‌ها ، حل و فصل سریع دعاوی و کاهش موجودی شعب شورای حل اختلاف ایفا می‌نماید.
وی عنوان کرد:این بازدید ها در راستای نظارت بر عملکرد شوراهای حل اختلاف استان کرمان بصورت  سرزده در تمامی حوزه های قضایی  استان کرمان صورت می پذیرد.
در پایان این بازدیدمعاون قضایی دادگستری استان کرمان  با کارکنان و اعضای شوراهای حل اختلاف این شهرستان دیدار و گفتگوی صمیمانه ای داشتند و ضمن تشکر و قدردانی ،کارکنان را به افزایش آمار صلح و سازش و ارتقاء سطح عملکرد شعب تشویق نمودند.

روابط عمومی دادگستری شهرستان رفسنجان

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر