فیروزه کویریکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

برداشته شدن ممنوعیت تردد بین شهری در شهرهای در وضعیت زرد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

دکتر بصیری جاشین استاندار در ستاد کرونای استان کرمان:رنگ قرمز که هفت شهر کشور در حاشیه دریای خزر این وضعیت را دارند به معنای خیلی پرخطر، وضعیت نارنجی که ۳۰ شهر در کشور این وضع را دارند به معنی پرخطر، ۲۰۹ شهر زرد به معنی خطر متوسط است که کل استان کرمان در وضعیت زرد قرار گرفته است.
با همکاری ستاد برگزاری مراسم در استان و دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادها، برنامه های سالگرد به خوبی، با امنیت کامل و رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد که قدردان این همه تلاش و همت هستیم و در ستاد ملی کرونا این مسئله مطرح و وزیر بهداشت از مسئولان استان کرمان قدردانی کرد.
در دنیا با سیر صعودی ابتلا به کرونا مواجه هستیم اما در ایران طی هفته گذشته ۸۰ درصد کاهش بستری و ۷۰ درصد کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا را داشته ایم.
رنگ آبی که به معنای کم خطر است که ۱۹۲ شهر چنین وضعیتی در کشور دارند و تعریف عملیاتی وضعیت آبی این است که در ۱۰۰ هزار نفر جمعیت روزانه دو بیمار و کمتر از آن بستری داشته باشیم و روند نزولی باشد.
کادر اداری مدارس باید طبق مصوبات سایر ادارات در مدارس حضور داشته باشند.
در ادارات استان کرمان نیز در هفته جاری بنا به وضعیت، دو سوم حضور کارکنان و یک سوم دورکاری است.
در شهرهای زرد ممنوعیت تردد بین شهری برداشته شده اما منع تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان در همه شهرها به قوت خود باقی است و اجرا می شود و در صورتی که موارد ویژه ای نیاز به مجوز داشته باشد، فرمانداری ها مجوز را می دهند.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر