فیروزه کویرپنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

طرح اورژانس یار در رفسنجان کلید خورد - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

به گزارش فـیـروزه کـویـر به نقل از روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی، دکتر محمد رضا حسینی زینلی از آغاز طرح همیار اورژانس در رفسنجان خبر داد وی با بیان اینکه منظور از همیار اورژانس دریافت خدمات داوطلبانه‌ای است که ما می‌توانیم از افراد جامعه داشته باشیم گفت:طبق اساس نامه سازمان اورژانس کشور که سال ۹۶ در هیات دولت به تصویب رسید، سازمان اورژانس متعهد شد، برای افزایش توانمندی، مسئولیت پذیری و آگاهی جامعه و افراد و خانواده‌ها اقداماتی را انجام دهد.

وی با بیان اینکه افراد جامعه در صورتی که تمایل داشته باشند، می‌توانند با اورژانس همکاری کنند، گفت: برنامه‌های واحد جذب داوطلبان در اورژانس رفسنجان فعال شده تا افراد جامعه،خانواده‌ها و حتی سازمان‌های دولتی و خصوصی بتوانند با اورژانس همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه همیاران اورژانس افرادی هستند که مدارک تخصصی و دانشگاهی مربوطه را ندارند و می‌توانند در دوره‌هایی آموزشی که اورژانس پیش بیمارستانی و فوریت‌های پزشکی برگزار می‌کند، شرکت کرده و آموزش کمک‌های اولیه را ببیند،این افراد در مواقع لازم و بحران ها می توانند در ارائه خدمات اولیه به ما کمک کنند.

حسینی زینلی با اشاره به اینکه آموزش‌های اولیه‌ای که اورژانس ارائه می‌دهد از گذشته وجود داشته و هم اکنون نیز ادامه دارد، بیان داشت: واحد آموزشی مرکز فوریت‌های پزشکی رفسنجان،اکنون در خصوص آموزش داوطلبان فعال‌تر می‌شود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی بیان داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا در شرایط فعلی،کلاس‌های حضوری کمرنگ‌تر شده است و بیشتر آموزش‌ها به صورت مجازی برگزار می‌شود.

دکتر زینلی تصریح کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به سایت مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی رفسنجان به آدرس www.ems.rums.ac.ir قسمت واحد جلب مشارکت‌های مردمی و جذب داوطلبان مراجعه کنند.

لازم به ذکر است دوره‌های آموزشی رایگان برگزار و برای داوطلبان پس از پایان دوره گواهینامه صادر می‌شود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر