فیروزه کویرپنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

تفکر مدیریتی در شرکت ملی صنایع مس ایران، موجب پیشرفت شده است - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

فیروزه کویر(امامزاده سیدجلال الدین), [۳۰٫۰۶٫۲۱ ۱۴:۴۹]
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان:

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت:
❇️مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران، هم دارای تفکر مدیریتی است و هم دارای دانش لازم، انگیزه، برنامه‌ریزی، ابزار و بودجه است و این مجموعه به نقطه‌ای از پیشرفت دست یافته است که استان کرمان باید برای پیشرفت، این بنگاه اقتصادی را در نظر بگیرد و از آن کمک بخواهد.

«حجت‌الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، سه‌شنبه ۸ تیرماه جاری در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه، هفته قوه قضائیه و شهادت ۷۲تن از یاران امام ازجمله شهید بهشتی را تسلیت گفت و به ارکان مهم توسعه و پیشرفت یک کشور پرداخت.»
وی توضیح داد:
❇️یکی از محورهای مهم پیشرفت در یک کشور، نیروی انسانی است و یک کشور اگر در هر زمینه‌ای بخواهد پیشرفت کند با سه مسئله مهم، مهم‌تر و مهم‌ترین مواجه است و صنعت و معدن هم از آن مستثنا نیست.
حجت‌الاسلام علیدادی با اشاره به این‌که مسئله مهم، توسعه است و توسعه اگر در جایی رقم نخورد آن کار سال‌ها متوقف است؛ بیان کرد:
❇️اگر توسعه در دستور کار باشد برای انسان و نیروی انسانی جذابیت، خلاقیت و انگیزه ایجاد می‌کند.
وی مسئله مهم‌تر را پیشرفت عنوان و تصریح کرد:
❇️پیشرفت از توسعه مهم‌تر است، توسعه در سایه پیشرفت است که به خود منطق می‌گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد:
❇️اگر کارخانه‌ای در متراژ ۱۰هزار مترمربع باشد و آن را توسعه دهند و به ۲۰هزار مترمربع برسانند، این کارخانه توسعه‌یافته است اما ممکن است پیشرفت نکرده باشد.
وی تصریح کرد:
❇️پس پیشرفت با توسعه باید همراه و منطقی رشد کنند؛ به‌طور مثال در چرخه تولید مس اگر فقط بخش اول تولید را در دستور کار قرار دهیم و حجم کار بالا باشد توسعه پیدا کرده‌ایم اما زمانی می‌توان گفت که پیشرفت کرده‌ایم که چرخه تولید کامل باشد لذا همه بخش‌های تولید اعم از فنی، تجهیزات، نیروی انسانی و… باید با هم کار کنند تا پیشرفت حاصل شود.
امام جمعه کرمان اظهار کرد:
❇️مسئله مهم‌ترین هم فکر مدیریت است؛ یعنی مدیر متفکر و بابرنامه است که می‌تواند پیشرفت و توسعه را رقم بزند.
وی خاطرنشان کرد:
❇️یک مدیر بافکر دارای چند ویژگی است؛ مدیر باید دارای دانش لازم در حوزه مأموریت خود باشد، علاوه بر آن باید دارای انگیزه باشد و کار بزرگ را در راستای افق دید وسیع انجام دهد و رقم بزند.
حجت‌الاسلام علیدادی گفت:
❇️مدیر باید با برنامه‌ریزی مسیر را طی کند؛ در برنامه‌ریزیِ موفق است که مشکلات و موانع موجود در کار شناسایی و برطرف می‌شوند.
وی افزود:
❇️دانش، انگیزه و برنامه برمی‌گردد به نیروی انسانی؛ لذا در روح و روان هرکدام از شما علم و انگیزه نیاز است؛ همچنین برنامه هم برگرفته از فکر انسان است.
امام جمعه کرمان در ادامه تصریح کرد: یک مدیر برای نتیجه‌بخش بودن این برنامه باید ابزارها و بودجه در اختیار داشته باشد.
وی افزود:
❇️مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران هم بافکر است و هم دارای دانش لازم، انگیزه، برنامه‌ریزی، ابزار لازم و بودجه است، این مجموعه به نقطه‌ای رسیده است که استان کرمان باید برای مشاهده پیشرفت در منطقه به منطقه، این بنگاه مهم اقتصادی کارآمد را در نظر بگیرد تا با حمایت‌های لازم این بنگاه اقتصادی به پیشرفت دست یابد، لذا تفکر پیشرفت باید حاکم بر این استان باشد.
?رشد ۲۰۰درصدی شرکت مس در سه‌ماهه نخست امسال
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران گفت:
❇️در سه‌ماهه نخست سال جاری به اندازه ۲۰۰درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتیم درحالی‌که سال گذشته نیز رکوردهای بسیارخوبی ثبت شد.
دکتر اردشیر سعدمحمدی در جلسه تولید مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، با قدردانی از حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در سرچشمه، اظهار کرد:
❇️این حضور نشانه اهمیت تفکر تولید در کشور است و وظیفه خود می‌دانم از تک‌تک مدیران و پرسنل شرکت ملی صنایع مس ایران تشکر کنم چراکه عاشقانه، صادقانه و با خلوص نیت، کار می‌کنند.
وی افزود:
❇️این تفضل خدایی است که در برهه‌ای از زندگی ضمن تامین معیشت، باعث ایجاد توسعه‌هایی می‌شوند که بندگان خدا در آینده بتوانند از این محیط‌های جدید ارتزاق کنند و هیچ‌چیز باارزش‌تر از این نیست که انسان مثمرثمر در زندگی مثبت دیگران باشد؛ این یک ارزش الهی است که شاید نصیب هرکسی نشود و این اتفاق باعث می‌شود از کاری که می‌کنید لذت بیشتری ببرید و این قابل احترام است.
مدیرعامل شرکت مس به وضعیت شرکت اشاره و عنوان کرد:
❇️با فروشی که در این هفته انجام می‌دهیم تا پایان این ماه به اندازه کل سال ۱۳۹۸ در این چهارماه فروش خواهیم داشت که این یک اتفاق بزرگ است.
سعدمحمدی ادامه داد:
❇️در سه‌ماهه نخست سال جاری به اندازه ۲۰۰درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتیم درحالی‌که سال گذشته نیز رکوردهای بسیارخوبی ثبت شد لذا روند مناسب و شرایط خوبی را طی می‌کنیم.
وی یادآور شد:
❇️در بحث تولید تاکنون بیش از ۸۰هزار تن کاتد را به همت کارکنان و پرسنل تولید کردیم، شرایط صادرات مساعد است و در توسعه‌ها نیز اتفاقات خوبی در حال رقم خوردن است و امیدواریم ظرف چهارسال آینده جزو ۱۰ شرکت برتر دنیا در تولید مس باشیم.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خاطرنشان کرد:
❇️امیدواریم این کار بزرگ را که شاخصه‌های عددی بین‌المللی را دارد به یاری خدا و همت پرسنل و کارکنان اجرا کنیم.
?توسعه زیرساخت‌ها و توانمندی‌های فنی مجتمع در سایه تحریم و شرایط کرونا
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در این جلسه گفت:
❇️به لطف خداوند و با کمک همکاران ما در مجتمع روند خوبی در تولید طی می‌شود و امسال نیز سعی کرده‌ایم اعداد سخت پارسال را در تولید و بهره‌وری تولید داشته باشیم.
مهندس حسین احمدی افزود:
❇️در زمینه توسعه در دره‌زار و درآلو وضعیت خوبی داریم و در درآلو برنامه‌ریزی انجام‌شده این است که تا پایان سال بتوانیم وضعیت مناسبی را در این پروژه شاهد باشیم.
مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان یادآور شد:
❇️ در حوزه‌های بهره‌وری انرژی و مصرف آب با تدبیر مسئولان عالی‌رتبه کشور آب خلیج فارس نیز به سرچشمه رسید و با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌های توسعه، معضل کمبود آب بود این مشکل رفع گردید؛ در برق نیز مصوبه احداث نیروگاه را داریم که عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد و امیدواریم در همه زیرساخت‌های شرکت بتوانیم رتبه خوبی را کسب کنیم.
احمدی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌ها و توانمندی‌های فنی مجتمع در سایه تحریم و شرایط کرونا میسر شده است، خاطرنشان کرد:
❇️در مسئولیت‌های اجتماعی نیز شرکت مس پیشرو بوده و امیدواریم با تلاش همکاران و افزایش درآمد شرکت، بتوانیم به مردم منطقه و پیرامون، کمک‌های بیشتری کنیم و آن‌ها اظهار رضایتمندی داشته باشند که اگر خلق خدا راضی باشند قطعا خداوند نیز از ما راضی خواهد بود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر