فیروزه کویریکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

اطلاعیه شهرداری پیرامون وقوع سیلاب اخیر در رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

اطلاعیه شهرداری پیرامون وقوع سیلاب اخیر در رفسنجان

به دنبال وقوع سیلاب اخیر در رفسنجان، اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری به منظور تنویر افکار عمومی اطلاعیه ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری رفسنجان، وقوع سیلاب در اغلب شهر های استان کرمان و استان های مجاور طی دو روز گذشته خساراتی را به جا گذاشت؛ رفسنجان نیز از این قاعده مستثنی نبود و طغیان رودخانه گیودری و ورود آب به محدوده شهری موجب خسارات در برخی معابر و مسیرها به خصوص بلوار امام علی علیه السلام شد و همین امر موجی از شایعات را به وجود آورد. لذا ضمن دعوت از رسانه ها و صفحات مجازی در شبکه های اجتماعی به آرامش و جلوگیری از بروز شایعه و به منظور تشویش اذهان عمومی توضیحات زیر جهت روشن شدن وجوه مختلف ماجرا به اطلاع عموم همشهریان محترم آمده است:

در رفسنجان رودخانه های متعددی وجود دارد که یکی از آنها رودخانه شور است؛ در سیلاب اخیر رودخانه شور طغیان نکرد و مقدار کمی آب در آن جاری شد که دلیل آن بارگیری آب در سد سرچشمه اعلام گردید.

از آنجایی که مسیر آب ورودی به سمت این رودخانه نبوده است؛ لذا پیش بینی می شود با پر شدن سد سرچشمه رودخانه شور طغیان کند.

ضمن اینکه هیچ گونه مانعی جهت انسداد مسیر رودخانه شور وجود ندارد و حتی انحراف آب نیز در آن صورت نگرفته است که تصاویر صحت و سقم آن را نشان می دهد.

شب گذشته رودخانه صادق آباد طغیان کرد و وارد بلوار امام علی (ع) شد که امکان کنترل و انحراف آن وجود نداشت و همین امر منجر به وقوع خساراتی نیز شد.

اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رفسنجان ضمن همراهی با شهروندان محترم در حادثه رخ داده که موجب نگرانی بسیاری از هموطنان نیز شده است، حق پیگیری قضایی نسبت به شایعات به وجود آمده را از طریق دستگاه های نظارتی برای خود محفوظ داشته و از تمامی مخاطبین و مردم درخواست می کند به شایعات توجهی نکنند تا این اتفاق به خوبی مدیریت شده و به زودی مرتفع گردد و آرامش نسبی به شهر بازگردد

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر