فیروزه کویریکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دانشگاه آزاد کرمان با «منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان» تفاهم نامه همکاری امضا می کند* - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

?دیدار مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با دکتر منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان به منظور تعامل و همکاری این دو مجموعه انجام شد و رئیس دانشگاه آزاد کرمان گفت: ما معتقدیم می توانیم در منطقه کارهای خوبی انجام دهیم و حتما اقدام خواهیم.
⬅️به گزارش فیروزه کویر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان روز شنبه در دیدار با دکتر منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد کرمان با اشاره به موقعیت و مزایای مناطق ویژه و آزاد و نحوه اداره شدن آنها اظهار کرد: طی مدت پنج ماه یکی از سیاست های منطقه رایزنی با هلدینگ های حاکمیتی بوده که در منطقه ویژه اقتصادی سرمایه گذاری کنند؛ ازجمله سازمان اقتصادی کوثر که وابسته به بنیاد شهید است و کمیته امداد، که در حال حاضر سازمان اقتصادی کوثر در دو طرح، حاضر به سرمایه گذاری مشارکتی است.
⬅️وی ادامه داد: علاوه بر شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت های وابسته به صندوق بازنشستگی مس هم ورود کردند و در حال سرمایه گذاری هستند.
⬅️بهرامشاهی با اشاره به اهمیت بحث گردشگری، دره راگه را یک جاذبه منحصر به فرد در رفسنجان دانست که در مجاورت منطقه ویژه قرار دارد و ادامه داد: در صدد هستیم محور گردشگری در این مسیر ایجاد کنیم که با بخش خصوصی مذاکراتی شده که در این زمینه مشارکت کنند.
⬅️وی ابراز داشت: ارتباط با دانشگاه ها که در دوره قبل هم این سیاست بوده و پروژه هایی هم که اکنون فعال است، ازجمله کودشیمیایی در دوره مدیریت قبل صورت گرفته است.
⬅️بهرامشاهی خاطرنشان کرد: بستر بسیار خوبی برای فصل مشترک بین منطقه و دانشگاه آزاد کرمان وجود دارد و فاصله نزدیک با مرکز استان یک مزیت خوب به شمار می رود.
⬅️وی از تعامل با منطقه ویژه اقتصادی بم، راه اندازی پژوهشگاه نوع ۳ با همکاری بخش خصوصی و دانشگاه ولیعصر(عج) و همچنین ارتباط با سایر دانشگاه های شهرستان رفسنجان یاد کرد.
⬅️مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گمرک منطقه ویژه را یکی از زیرساخت های خوب برشمرد که در بحث واردات مواد اولیه از خارج کمک بسزایی در خصوص معافیت گمرکی به تولیدکننده می کند.

*?راهبردهای منطقه ویژه رفسنجان دقیق و حساب شده است*

⬅️دکتر منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد کرمان هم با تبریک میلاد امام جواد(ع) و ابراز خرسندی از این دیدار اظهار داشت: امیدواریم در مسیر اهداف مشترک با هم حرکت کنیم و بتوانیم هم برای ممکلت و هم برای دو مجموعه کار کنیم.
⬅️وی تصریح کرد: از ویژگی های مثبت منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان این است که برای اخذ مجوز موانع و فرآیندهای اداری زمان بر را ندارد که یک مزیت است.
⬅️وی افزود: دانشگاه آزاد شهید حاج قاسم سلیمانی می تواند با منطقه ویژه رفسنجان ارتباط داشته باشد و امیدواریم این جلسه سرآغاز یک ارتباط مهم باشد که به نفع دو سازمان خواهد بود.
⬅️وی راهبردهای کاری منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را خیلی دقیق و حساب شده دانست و توصیه کرد: به نظر می رسد خود را وابسته به آب های زیرزمینی نکنید و تا جایی که مقدور است برای خدمت به رفسنجان و حفظ زمین و شهر رفسنجان از آب خلیج فارس استفاده کنید و هرچه از آبهای زیرزمینی کمتر استفاده شود به نفع شهر است.
⬅️منظری توکلی در بخش دیگری از صحبت های خود وجود گمرک را از نکات مهم و ضروری دانست و اضافه کرد: اگر گمرک تخصصی و تقویت شود خیلی مهم و ارزشمند است.
⬅️وی بیان کرد: برای واردات CKD ماشین، منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بستر بسیار مناسبی دارد که ما ورود خواهیم کرد‌.
⬅️منظری توکلی تصریح کرد: برای پارک علم و فناوری طبیعتا دانشگاه آزاد رفسنجان باید مشارکت داشته باشد و حتما باید در این خصوص ارتباط برقرار کند.
⬅️وی در ادامه آقایان نخعی و دکتر طائبی را معرفی کرد که زمینه های همکاری با منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را احصاء کنند که با کمک دانشگاه آزاد رفسنجان و کرمان ضمن مطالعه و اولویت بندی به تفاهم نامه با منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان تبدیل شود و بر اساس این قرارداد جلو برویم.
⬅️منظری توکلی خاطرنشان کرد: ما معتقدیم می توانیم در منطقه کارهای خوبی انجام دهیم و حتما اقدام خواهیم کرد و این می تواند سرآغاز خوبی برای ارتباط هرچه بیشتر باشد که باید با برنامه مشخص و مدون بر مبنای تفاهم نامه باشد که هر بخش از این تفاهم نامه را به یک قرارداد تبدیل و قرارداد را اجرایی کنیم و بنده تفاهم نامه را در منطقه ویژه امضا خواهم کرد.

*?دعوت رئیس اتاق بازرگانی کرمان از منطقه ویژه رفسنجان برای شرکت در همایش ملی فرصت های سرمایه گذاری*

⬅️روز شنبه بهرامشاهی با سیدمهدی طبیب زاده رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان نیز دیدار کرد.
⬅️طبیب زاده در این دیدار با تأکید بر اینکه برای آینده منطقه ویژه اقتصادی زیرساخت

ها ازجمله آب، گاز و برق تعریف شود و از همین الان باید به فکر بود، عنوان کرد: انرژی خورشیدی چون تنها خریدار آن دولت است و انحصار است اگر از انحصار دولت خارج شود و قیمت برق تولیدی افزایش پیدا کند، توجیه پذیر خواهد بود.
⬅️رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: مس به جای راه اندازی ده شرکت در منطقه، ۵۰ شرکت راه اندازی کند و ۳۰ درصد شریک شود و به عنوان تأمین کننده مواد اولیه و مصرف کننده تولیدات باشد و بنگاه داری نکند.
⬅️وی خاطرنشان کرد: برای منطقه گردشگری مطالعه صورت گیرد و طراحی شود. طرحی که مکمل دره راگه باشد و در آن دید علمی گردشگری وجود داشته باشد که هم اقتصادی بوده و هم جاذبه توریسم باشد.
⬅️طبیب زاده تصریح کرد: رفسنجان خیلی از سرمایه گذاری عقب است و با وجود تیم جوان، تحصیلکرده و باانگیزه ای که در منطقه هست، این فرصت خیلی خوبی است و باید مدل های سرمایه گذاری معرفی و روش های تأمین مالی و نقشه راه توسعه منطقه برای بیست، سی سال آینده طراحی شود.
⬅️وی در ادامه از مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهت شرکت در همایش ملی که در روزهای ۲۸ و ۲۹ اردیبهشت سال آینده برگزار می شود دعوت کرد و گفت: این همایش می تواند برای منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان فرصت های سرمایه گذاری خوبی ایجاد کند.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر