فیروزه کویرچهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳

اعلام امادگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در جهت سرمایه گذاری خارجی و پیگری تامین زیر ساخت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

اعلام امادگی معاونت پارلمانی ریاست جمهوری در جهت سرمایه گذاری خارجی و پیگری تامین زیر ساخت سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و معاون پارلمانی ریاست جمهوری با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ سید محمد حسینی معاون پارلمانی ریاست جمهوری در این دیدار با توجه به پروژه انتقال آب خلیج فارس به مجتمع مس اضافه کرد: انتقال آب از مجتمع مس به منطقه ویژه رفسنجان برای پروژه های موجود مس در این منطقه، مشکل کمبود آب منطقه را تا حد زیادی رفع می‌کند.

حسینی ضمن اعلام حمایت پارلمان ریاست جمهوری از سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان بیان داشت: با ارائه اطلاعات در مورد ظرفیت های منطقه به معاونت پارلمانی، کارها را پیگیری می‌کنیم. کارها چون اشتغال ایجاد می‌کنند برای مسئولین انگیزه ایجاد می‌شود که سریع تر کار پیش برود.

وی ایراد کرد: باتوجه به کمبود آب و تک محصولی بودن رفسنجان این شهر باید به سمت صنعتی شدن پیش رود و مردم صرفا به امید محصول پسته ننشینند.

روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نیز در این دیدار گفت: منطقه ویژه با مساحت ۲هزار هکتار زمین، نیازمند ارتقا گمرک و زیرساخت منطقه است.

بهرامشاهی باتوجه به نگاه تعادلی وزارت نیرو ایراد کرد: دو خط لوله نفت از نزدیکی منطقه ویژه رفسنجان عبور می‌کند که باتوجه به وجود گمرک در منطقه، میتوان صادرات نفت و فرآورده های نفتی را از منطقه ویژه داشته باشیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بیان کرد: با همکاری وزارت خارجه و باتوجه به آمایش منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان می‌توانیم سرمایه گذار خارجی جذب کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت معادن استان کرمان، پیگیر تاسیس پارک صنایع معدنی در استان کرمان هستیم.

بهرامشاهی ضمن اهمیت صادرات محصولات کشاورزی افزود: برای وزارت راه و شهرسازی درخواست لجستیک پارک را ارسال کرده ایم؛ همچنین کارگو ترمینال نیز در فرودگاه ایجاد می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در پایان افزود: باتوجه به نزدیکی مخازن و خطوط لوله نفت جنوبشرق به رفسنجان این ظرفیت وجود دارد که وزارت نفت در راستای مسئولیت اجتماعی خود کمک شایانی به رفسنجان و منطقه ویژه اقتصادی این شهر داشته باشد.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر