فیروزه کویرپنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

اولین نشست تخصصی رویش نو با هدف آزاد سازی اقتصاد مولد در بخش فردوس و شهر صفاییه برگزار شد. - فیروزه کویر رفسنجان

سخن دوست :امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.

تبادل تجربیات مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و سرمایه گذاران شهر صفائیه

↖️ اولین نشست تخصصی رویش نو با هدف آزاد سازی اقتصاد مولد در بخش فردوس و شهر صفاییه برگزار شد.

◀️ به گزارش  فیروزه کویر به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان؛ روح الله بهرامشاهی مدیرعامل منطقه ویژه رفسنجان در این نشست بیان کرد: نیروی آماده کار و متخصص برای سرمایه گذاران جذابیت دارد. هلدینگ هایی در یزد به علت کمبود نیروی کار به سمت منطقه ویژه اقتصادی می‌آیند تا از این نیروها استفاده کنند.

?بهرامشاهی گفت: باتوجه به کمبود آب رفسنجان در تلاشیم اشتغال مردم را از سمت کشاورزی پسته به سمت صنعت و کشاورزی کم آب بَر سوق دهیم.

?وی اضافه کرد: با ایجاد کارگو ترمینال در فرودگاه می‌توان محصولات گلخانه ای را در سراسر کشور و کشورهای دیگر ارسال کنیم.

?مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان ادامه داد: سرمایه باید تولید ثروت کند درغیر این صورت محکوم به نابودی هستیم. سردار اقتصادی کم داریم تا بتواند ظرفیت اقتصادی کشورهای منطقه را برایمان فعال کند.

?بهرامشاهی با بیان اینکه صندوق سرمایه های خُرد در منطقه ویژه ایجاد شده و مردم می‌توانند سرمایه اندک خودرا به صورت شرکت های سهامی پروژه ای آزاد کنند؛ گفت: وقتی سرمایه جمع شد پروژه به بهره برداری و سوددهی می‌رسد که این صندوق منحل و به شرکت تبدیل می‌شود و آورندگان سرمایه، صاحبان سهام آن شرکت هستند.

?وی با بیان اینکه کارخانه باید جایی احداث شود که ظرفیتش را داشته باشد؛ ایراد کرد: گاهی اوقات سرمایه گذارانی اصرار بر سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را دارند که واحد تولیدی مدنظرشان متناسب با ظرفیت های منطقه نیست و ما آنهارا به شهرک های صنعتی معرفی می‌کنیم. برای ما آبادانی شهر مهم است نه محل احداث واحدهای صنعتی.

?حجت الاسلام رفیعی امام جمعه شهر صفائیه نیز در این نشست گفت: اقتصاد هر منطقه به منزله ستون فقرات آن منطقه است. عمده مشکلات مردم در زمینه اقتصادی به بیکاری و اشتغال برمیگردد که ریشه خیلی از جرائم هم مشکلات اقتصادی است.

?وی ضمن اشاره به مهاجرت زیاد از بخش فردوس گفت: وقتی دنبال ریشه مهاجرت مردم می‌گردیم موضوع اشتغال است. افزایش سن ازدواج و کاهش فرزندآوری نیز به بیکاری برمی‌گردد.

?حجت الاسلام رفیعی در پایان اشاره کرد: سرمایه های مردم باید به سمتی برود که با عوض شدن اقلیم آب و هوا کارخانه ها فعال باشد.

?در این نشست درمورد شهرک صنعتی شهر صفائیه بحث شد و مقرر گردید یک نفر به عنوان مدیرعامل برای این شهرک معرفی شود.

Likes0Dislikes0
نظرات و ارسال نظر